Chikanobu träsnittsbok

124503

CHIKANOBU, Yoshu (1838-1912): Bok med 8 färgträsnitt i triptyk, signerade Chikanobu, förläggare Fukuda Kumajiro, 36x70 cm vardera, clothband, Proveniens: Kerubens antikhandel, Stockholm 1981

Orientaliskt, Konst

Chikanobu träsnittsbok
Budhistorik (9 bud)
233422
233420
3 800
233419
3 600
233328
3 400
233326
2 400

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.