Stop i silver

124469

STOP, silver, C.G Hallberg 1896, på tre kulfötter, locket med infälld medaljong Oscar II, invändigt med förgyllning, höjd 23,5 cm, vikt ca 1665 g

En kulfot med lagning samt spår invändigt

Silver

Stop i silver

Budhistorik (15 bud)
246448
12 500
244892
12 000
244892
10 500
242868
10 000
242868
9 600

Slutpris SEK:
12 500
1 206 EUR, 1 370 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.