Skålfat i porslin

124455

SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i famille vertefärger, diameter 26 cm

Tillverkningsdefekt, sprickor, nagg

Orientaliskt, Porslin, Keramik/Porslin

Skålfat i porslin

Budhistorik (6 bud)
228336
550
221249
500
227825
450
221249
227823

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.