Skålfat i porslin Kina 1700-tal

124454

SKÅLFAT, porslin, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose av påfåglar sittandes på klippformationer i trädgård, brättet med blomsterrankor, diameter 25 cm

Nagg och sprickor

Orientaliskt, Porslin, Keramik/Porslin

Budhistorik (24 bud)
228363
228362
2 800
228355
2 600
228354
2 400
228349

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.