Aoyama träsnitt

124355

AOYAMA (SEIJI) Masaharu (1893-1969): The flapper, 1920-tal, blyertssignerad Aoyama, träsnitt med silverpigment, svart bakgrund med rutmönster, 41x18,5 cm, Proveniens: auctionukiyoe.com 2011

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Aoyama träsnitt
Budhistorik (5 bud)
233086
1 300
232295
232295
228236
750
223514

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.