Kuniyoshi träsnitt

124349

KUNIYOSHI (1798-1861): 2 st: Shunga, signerade Ichiyûsai
Kuniyoshi ga, 9x12 resp 9x12,5 cm, oramade
Proveniens: auctionukiyoe.com 2001

Fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Kuniyoshi träsnitt
Budhistorik (8 bud)
232205
232825
750
232205
500
224714
450
232204
450

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.