Hiroshige träsnitt

124340

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Ishiyakushi, nr 45 ur 53 stationer på Tokkaido, signerad Hiroshige ga, förläggare Hoeido, 23,5x35 cm, monterad i passepartout, Proveniens Auktionsverket Kvalitetsauktion höst 1982

Fläckar, marginalerna beskurna

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (17 bud)
233315
3 200
232513
233313
232513
2 400
232359

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.