Kuniyoshi träsnitt

124331

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): "The story of the cat-stone" station 22 ur serien "Fifty-three Pairings for the Tôkaidô Road", gemensamt utförd av Hiroshige, Kunisada, och Kuniyoshi. signerad Utagawa Kuniyoshi Ibaya Kyûbei, 37x25 cm, Proveniens: Nordiska antikvariatet, Helsingfors 1984

Fläckar, förstärkt baksida

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Kuniyoshi träsnitt

Budhistorik (37 bud)
233251
5 200
232913
5 000
232590
4 800
232912
4 800
232590
4 600

Slutpris SEK:
5 200
502 EUR, 570 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.