Toyokuni träsnitt

124290

TOYOKUNI III/Kunisada (1786-1864): "Otani Tomoemon IV, Nakamura Fukusuke I", 1856, signerad Toyokuni ga med Toshida sigill, förläggare Daikokuya Heikichi
gravör Hori Take, censurstämpel Aratame, 37x26 cm, monterad i passepartout, Proveniens: Auktionsverket 1980

Fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Toyokuni träsnitt

Budhistorik (25 bud)
233299
2 600
233302
2 400
233299
232280
232280
1 900

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.