Shigeharu träsnitt

124269

SHIGEHARU, Ryusai (1803-1853): Ichikawa Hakuen, signerad Shigeharu, förläggare Ki, 36,5x25 cm
Proveniens Antikhandel 1979

Förstärkt baksida, beskuren marginal

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Shigeharu träsnitt

Budhistorik (19 bud)
232278
1 300
232949
232278
232948
232278
950

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.