Toyokuni träsnitt

124268

TOYOKUNI III/Kunisada (1786-1864): Sumobrottare, signerad Kunisada aratame nidai Toyokuni ga, förläggare Koga-ya Katsugoro, censurstpl Muramatsu Genroku, 36x25 cm
Proveniens: Keruben antikhandel 1981

Veck, slitage

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Toyokuni träsnitt

Budhistorik (31 bud)
232846
3 400
231976
3 200
232845
231976
232506

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.