Herrfickur spindelgång

124080

HERRFICKUR, omkring 1800, förgyllt verk, märkt Delormé, Rue de Temple a Paris, spindelgång, vit urtavla med arabiska siffror, slät boett av silver, diameter 56 mm

Fungerar ej, urtavlan med obetydliga skador, boetten med smärre buckla

Klockor/Ur

Herrfickur spindelgång
Budhistorik (5 bud)
252179
700
251827
650
251826
500
250087
249567

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.