Nils von Dardel akvarell

124078

DARDEL, Nils von (1888-1943): Dollarfurstinnan -1923, förslag till bokomslag för romanen "Dollarfurstinnans jakt", akvarell, 25x17 cm
PROVENIENS: Thora Dardel Hamilton

Konst, Måleri

Nils von Dardel akvarell
Budhistorik (37 bud)
225125
11 500
225123
11 000
225118
10 500
225115
10 000
225115
8 600

Slutpris SEK:
11 500
1 158 EUR, 1 316 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.