Herrfickur spindelgång

124054

FLINT, William (verksam från omkring 1800), Ashford, herrfickur, märkt i verket, förgyllt verk, nr 10734, genombruten oroklove med graverad dekor, spindelgång, vit urtavla med arabiska siffror, slät inner- och ytterboett av silver stämplade London 1854, ytterboettens diameter 60 mm

Fungerar, låsknapp saknas

Klockor/Ur

Herrfickur spindelgång
Budhistorik (8 bud)
251091
250976
1 600
250974
250543
950
250542
850

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.