Herrfickur spindelgång

124053

HERRFICKUR, omkring 1800, förgyllt kapslat verk, genombruten oroklove med graverad dekor, spindelgång, vit urtavla med arabiska siffror, verk och urtavla märkta Eardley Norton, London, nr 126, slät inner- och ytterboett av silver, ytterboettens diameter 61 mm

Fungerar, urtavlan med skador

Klockor/Ur

Herrfickur spindelgång
Budhistorik (8 bud)
252147
650
252146
600
252143
550
252145
550
252143
450

Slutpris SEK:
650
63 EUR, 71 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.