Herrfickur spindelgång

124049

HÖRNING, Sven Peter (1750-1808), Stockholm, herrfickur, märkt i verk/urtavla, förgyllt verk nr 61, spindelgång, delvis guillocherad silverurtavla med romerska siffror, slät boett av silver stämplad R?2 (1799), OEM (Johan Olof Ekman, 1736-1805, Stockholm), diameter 54 mm

Fungerar

Klockor/Ur

Herrfickur spindelgång
Budhistorik (16 bud)
251984
4 600
252064
4 400
251984
4 200
252059
251984
3 800

Slutpris SEK:
4 600
444 EUR, 504 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.