Herrfickur spindelgång

124041

NOAKES, J. (verksam från 1800-talets början), Burwash, herrfickur, märkt i verket, förgyllt verk, nr 17814, genombruten oroklove med graverad dekor, spindelgång, vit urtavla med romerska siffror, slät inner- och ytterboett av silver stämplade London 1844, ytterboettens diameter 59 mm

Fungerar, minutvisare saknas, sannolikt ej originalurtavla

Klockor/Ur

Herrfickur spindelgång
Budhistorik (1 bud)

249220
2012-03-22 08:54:30
1 600

2012-03-24 kl 14:00
Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.