Yoshitora träsnitt

123948

YOSHITORA, Utagawa (verksam 1840-1880): Västerlänningar, 1867-68, signerad Yoshitora, kiwamesigill, 25x37 cm, monterad i passepartout Proveniens: Auktionsverket 13/5-86 nr 1265

Fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Yoshitora träsnitt

Budhistorik (20 bud)
233253
233169
1 400
233252
1 300
233169
224347

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.