Yoshitoshi träsnitt

123945

YOSHITOSHI Tsukioka (1839-1892): "The moon seent through the fire", 1886, signerad Yoshitoshi med sigill Taiso, förläggare Akiyama Buemon, 37x25 cm, monterad i passepartout

Smärre marginalskador

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Yoshitoshi träsnitt

Budhistorik (26 bud)
233248
2 400
233244
233166
233242
233166
1 900

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.