Koson två träsnitt

123939

KOSON, Ohara (1877-1945): 2 st: Rytande tiger, Kråka på blommande kärsbärskvist, signerade Koson med eget sigill, tanzaku 34,5x19 cm vardera, oramad
Proveniens: Rönells antikvariat

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Koson två träsnitt

Budhistorik (14 bud)
233234
233239
950
233234
900
233153
850
233153
750

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.