Koson träsnitt

123937

KOSON, Ohara (1877-1945): Kråka på blommande körsbärsgren, signerad Koson med eget sigill, tanzaku 34,5x19 cm, monterad i passepartout
Proveniens: Rönells antikvariat

Lagat nedre högra hörn

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Koson träsnitt

Budhistorik (22 bud)
233224
1 800
233228
1 700
233224
1 600
233222
233126
1 400

Slutpris SEK:
1 800
174 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.