Koson två träsnitt

123935

KOSON, Ohara (1877-1945) 2 st: Kråka på blommande körsbärsgren, Hök och spindel, signerade Koson med eget sigill, tanzaku 34,5x19 cm vardera, oramade, Proveniens: Rönells antikvariat

Nedre högra hörnet lagat

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Koson två träsnitt

Budhistorik (23 bud)
233209
1 700
232774
1 600
232765
232709
1 400
232554
1 300

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.