Hiroshige träsnitt

123927

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Oyster gatherers at low tide at Susaki ur "Toto Meisho", ca 1840, signerad Hiroshige ga, förläggare Sanoki, 23x37 cm, monterad i passepartout, Proveniens: Auktionsverket Lilla Kvalitén15/11-93 nr 4214

Ngt beskuren vänster marg

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (26 bud)
233152
3 800
233143
3 600
233136
3 400
233019
3 200
232829

Slutpris SEK:
3 800
367 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.