Ryusai träsnitt

123921

RYUSAI, Shigeharu (1803-1853): "Nakamura Utaemon III som Choki", signerad Ryusai Shigeharu, förläggare Wataki, 35x24 cm, monterad i passepartout, Proveniens: Auktionsverket Kvalitetsauktion 1981

Blekt, fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Ryusai träsnitt

Budhistorik (24 bud)
232493
1 800
233184
1 700
232493
1 600
233098
232493
1 400

Slutpris SEK:
1 800
174 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.