Toyohara träsnitt

123920

TOYOHARA, Chikanobu (1838-1912): Vacker kvinna ur serien "Shin bijin", signerad Yoshi Chikanobu, förläggare Akiyama Buemon, 35x23 cm, monterad i passepartout, Proveniens: Anders Rikardson, Antikmässan Älvsjö 9/4 1986

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Toyohara träsnitt

Budhistorik (22 bud)
231975
232889
2 800
231975
2 600
232737
2 400
231975

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.