Yoshitoshi träsnitt

123917

YOSHITOSHI, Tsukioka (1839-1892): "Uesugi Kenshin" ur Yoshitishi's "Musha burui" (Courageus warriors), 1886, signerad Yoshitoshi hitsu med Taiso sigill, förläggare Tsunajima Kamekichi, 35x25 cm
Proveniens: Auktionsverket Kvalitetsauktion v83

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Yoshitoshi träsnitt

Budhistorik (20 bud)
232820
5 200
232501
5 000
232818
5 000
232501
4 800
232489
4 600

Slutpris SEK:
5 200
502 EUR, 570 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.