Nakayama träsnitt

123914

NAKAYAMA, Sugakudo (verksam 1850-60): "Returning swallows and safflower" ur "Forty-eight Birds drawn from life", signerad, 35x23,5 cm, monterad i passepartout, Proveniens: Auktionsverket Lilla Kvalitén 13/6-94 nr 4327

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Nakayama träsnitt

Budhistorik (17 bud)
233141
231238
231238
950
233134
900
231238
850

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.