Kunioshi träsnitt

123895

KUNIOSHI, Utagawa (1798-1861): Sankai Medetai Zue, 1852, signerad Ichiyûsai Kunioshi ga, förläggare Tsutaya Kichizo, 36x24, oramad Proveniens: Auktionsverket 21/10-92 nr 2540

Lagning, fläck, spår av vikt hörn

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Kunioshi träsnitt

Budhistorik (25 bud)
232814
2 400
232512
232813
232512
1 900
232487
1 800

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.