Kasamatsu träsnitt

123865

KASAMATSU, Shiro (1898-1991): "Kikokunisaka under regnperioden", 1938, signerad Shiro, Watanabes 6mm sigill, 39x26,5 cm, monterad i passepartout
Proveniens: Auktionsverkets Kvalitetsauktion hösten 1983

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Kasamatsu träsnitt

Budhistorik (32 bud)
229928
3 600
233037
3 400
229928
3 200
229910
229910
2 800

Slutpris SEK:
3 600
347 EUR, 395 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.