Toyokawa träsnitt

123859

TOYOKAWA, Yoshikune (verksam 1803-40): Skådespelaren Nakamura Utaemon dansar legenden om "Den niosvansade räven", signerad Yokoda Yoshikuni ga, förläggare Honsei, 37,5x25 cm
Proveniens: Auctionukiyoe.com 20/10-00 £260, oramad

Obetydliga fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Toyokawa träsnitt

Budhistorik (14 bud)
232885
1 900
233079
1 800
232885
1 600
232843
232464
1 400

Slutpris SEK:
1 900
183 EUR, 208 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.