Shunsho träsnitt

123856

SHUNSHO, Katsukawa (1726-1792): Skådespelare, signerad Shunsho ga, förläggare Urokogataya, hosoban 30x13,5 cm, monterad i passepartout, Proveniens: Flodins konsthandel 1986

Fläckar, små hål

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Shunsho träsnitt

Budhistorik (17 bud)
233087
1 600
232797
233077
1 400
232797
1 300
232613

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.