Hiroshige träsnitt

123734

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Gatuvimmel, signerad Hiroshige ga, förläggare Aritaya, 25x36,5 cm, monterad i passepartout
Proveniens: Auktionsverket 25/11-94 nr 2568

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (11 bud)
232472
2 600
233082
2 600
232472
2 400
232376
232471

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.