Lennart Rodhe blandteknik

123370

RODHE, Lennart (1916-2005): Utan titel, signerad LR, akryl och pastell på papper, 79 x57 cm, utförd 1986
PROVENIENS: Galleri Gunnar Olsson, Stockholm, "Fredrik Roos Nordiska samling" AB Stockholms, Auktionsverk, auknr 236 (27:e sept 2006)

Konst, Måleri

Lennart Rodhe blandteknik

Budhistorik (7 bud)
220994
11 000
220021
10 500
220017
10 000
211866
9 000
211865
8 000

Slutpris SEK:
11 000
1 062 EUR, 1 206 USD
Utropspris SEK:
14 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.