Handskriven dikt av Topelius

123293

TOPELIUS, ZACHARIAS, Poesialbum med handskriven dikt, "till Nanny Sjögren", om 9 strofer, signerad Villa Björkudden 2 maj 1889 Z. Topelius, på löst kort i poesialbum, även innehållande dikter av andra, samt YDSTRÖM, Gösta (1861-1962), teckning akvarell, daterad 1894, 17,5x11 cm

Nött band

Böcker/Kartor, Handskrifter, Konst, Måleri

Handskriven dikt av Topelius
Budhistorik (16 bud)
255088
1 900
255084
1 800
255082
1 700
255067
1 600
255081
1 600

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.