Handskrift från 1600-talet

122746

Skrivelse från magistraten (Borgmästare och Råd) i Nyköping, daterad Nyköping d. 10 dec. 1660, omfattande 1 sida i folio o. adressida. Papperssigill.

Böcker/Kartor, Handskrifter

Handskrift från 1600-talet
Budhistorik (4 bud)

254146
450
254117
253839
251756

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 49 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.