Damarmbandsur guld

122551

ROLEX, damarmbandsur med qvartzverk, 1950-tal, märkt i urtavla/boett, silverfärgad urtavla med arabiska siffror och streck, rektangulär boett och armband av guld 18 k, 24x16 mm, total vikt 26 g

Funktion ej prövad, senare verk och krona, ej Rolex, ej originalarmband, urtavlan med missfärgning, baksidan med namngravyr daterad 1955

Klockor/Ur

Damarmbandsur guld
Budhistorik (3 bud)

250684
4 400
250155
1 800
249356

Slutpris SEK:
4 400
425 EUR, 482 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.