Diverse ur mm

120902

KOCK, Jacob (1737-1805), Stockholm, herrfickur, märkt i verk/urtavla, förgyllt verk nr 1391, genombruten oroklove med monogram JK, spindel, vit urtavla med arabiska siffror, små 15-60, slät boett av guld 18 k stämplad L2 (1793), OEM (Johan Olof Ekman, 1736-1805), Stockholm, diameter 46 mm

Fungerar, urtavlan med smärre nagg

Klockor/Ur

Diverse ur mm

Budhistorik (9 bud)
252009
4 800
251462
4 600
251081
249895
248854
2 800

Slutpris SEK:
4 800
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.