Fariba Hajamadi diptyk

118322

HAJAMADI, Fariba (Iran, född 1957): "My hands open the curtain of your being, invent another body for you body", 1 signerad och daterad atergo1990, 5 delar, olja/emulsion på pannå, 69x48,5 vardera
Utställd: Transmission, Rooseum, Malmö. 1991
Proveniens: Christine Burgin Gallery

Slitage, kantskador

Konst, Måleri

Fariba Hajamadi diptyk

Budhistorik (19 bud)
220608
5 200
220609
5 000
220608
4 800
220588
4 600
220284
4 400

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.