Herrfickur 18 k

117075

HERRFICKUR, 1920-tal, vitt 20''' verk, skruvade stenar, ankargång, vit urtavla med arabiska siffror, små röda 13-24, sekundvisare, slät savonettboett av guld 18 k, diameter 54 mm

Fungerar, smärre buckla, invändig gravyr daterad 1929

Klockor/Ur

Herrfickur 18 k
Budhistorik (13 bud)
252474
7 000
252014
6 800
249226
6 600
252012
6 600
249226
5 800

Slutpris SEK:
7 000
684 EUR, 800 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.