Whitelaw herrfickur

117070

WHITELAW, James (1776-1846), Edinburgh, herrfickur, märkt i verket, förgyllt verk, nr 2124, spetstandsankargång, vit urtavla med romerska siffror, slät boett av guld 18 k, stämplad London 1875, diameter 52 mm
Invändig text: Presented to Dr Daniel, Resident Surgeon Leith Hospital, by the Officers and Constables of the Leith Polce Force.... 1875

Fungerar

Klockor/Ur

Whitelaw herrfickur
Budhistorik (1 bud)

249279
2012-03-22 09:29:34
6 000

2012-03-24 kl 18:06
Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.