Sekretär Tyskland/ Holland 1700-tal

116429

SEKRETÄR, Tyskland/ Holland, 1700-tal, fanérad med olika träslag, intarsia, höjd 111, 85x53 cm, nyckel finns

Fanérskador, fanérdelar saknas

Budhistorik (8 bud)
187198
12 000
187197
10 000
184128
5 000
184100
3 400
183547

Slutpris SEK:
12 000
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer