Oljemålningar, Johan Philip Korn

116678

KORN, Johan Philip (omkring 1800) hans efterföljare: Landskap med hus och vattendrag - 2 st, olja på duk, ca 17x23,5 cm

Uppfodrade, smärre skador

Konst, Måleri

Budhistorik (3 bud)

150457
4 800
150456
4 200
150455
2 800

Slutpris SEK:
4 800
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer