Stockholmiana

116600

PARTI STOCKHOLMIANA, 1800/1900-tal, delvis signerade bla K Wiholm, O Johansson, M Borg, akvareller, tusch, etsningar, bilder mm, varierande mått; 3 st inramade: Österlånggatan, Petersénska huset, Konung Karl XV nedanför Hasselbacken (senare handkolorering)

Konst, Måleri, Stockholmiana

Stockholmiana

Budhistorik (26 bud)
155554
155558
1 900
155554
1 800
155547
1 700
155553
1 700

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer