Order of the Sword

115700

SVÄRDSORDEN, Sverige, Kommendörs-set, med förgyllt halskors samt kraschan i silver, båda i etui
Proveniens: Flygöversten Jan Anders Oterdahl, utnämnd 1971 vilket visas av utnämningsbrevet som medföljer. Oterdahl var en av de första att flyga Vampireplan i Sverige

Vapen/Medaljer

Order of the Sword

Budhistorik (16 bud)
177764
11 500
177761
11 000
177469
10 500
177760
10 500
177469
10 000

Slutpris SEK:
11 500
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer