Svenskt boklexikon

107187

BIBLIOGRAFI. (4). LINNSTRÖM, HJALMAR. Svenskt boklexikon. Åren 1830-1865. I-II. (1867)-84.
Stor 8:o. Delvis något nötta bruna senare (1900-tal) hfrbd, delvis m. sprickor eller lagningar i falsarna, guldorn. ryggar m. fem upphöjda bind. 4 vol.
Ur Richard Du Rietz referensbibliotek.

Böcker/Kartor

Svenskt boklexikon
Budhistorik (8 bud)
139532
650
139530
600
139529
550
139528
500
139527
450

Slutpris SEK:
650
63 EUR, 71 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.