Heath sextant

109116

HEATH SEXTANT, "Hezzanith", England omkring 1900-talets mitt, delvis eloxerad mässing, bakelithandtag, signerad Heath & Co, London, nr 74522, längd 23 cm, med tillbehör och certifikat utfärtdat 1974 i mahognyfodral

Nautica/Technica

Heath sextant

Budhistorik (10 bud)
110387
2 600
110159
2 400
110118
110116
110110

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.