Servisdelar "Vinranka"

109048

SERVISDELAR, Gefle, "Vinranka", bestående av; 12 djupa tallrikar, tekanna, sockerskål, gräddkanna, tillbringare, såsskål, 2 salladjärer, 3 uppläggningsfat, 2 skålar, 7 kaffekoppar samt 8 fat, 12 tekoppar samt 10 fat, 12 mattallrikar, 12 större assietter, 12 mindre assietter

Enstaka delar med nagg, krackelyrer, visst bruksslitage

Keramik/Porslin

Servisdelar

Budhistorik (7 bud)
83895
82049
3 800
74983
3 600
74982
74890
2 400

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
4 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.