Märta Måås-Fjetterström Höstmattan

108724

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Höstmattan", formgiven 1938, röllakan, signerad MMF, tillverkad före 1942, 271x237 cm

Hål, slitage

Mattor/Textilier

Budhistorik (33 bud)
80803
17 000
80830
17 000
80803
16 500
80826
16 000
80803
15 500

Slutpris SEK:
17 000
1 622 EUR, 1 824 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.