Fernand Leger efter La Parade färglitografi

108685

LEGER, Fernand (1881-1955) efter, "La Parade", färglitografi efter gouache, 1953, otydligt signerad och numrerad F. Léger 167/285, även monogramsignerad i trycket FL 53 I. 34,8x45 cm S. 49,5x61,5 cm

Ändringar/tillägg
Otydligt signerad och numrerad, även monogramsignerad FL 53 i trycket

Budhistorik (5 bud)
70939
4 800
70937
4 400
70935
3 200
70618
70552

Slutpris SEK:
4 800
458 EUR, 515 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.