Mugg i porslin Kina

108511

MUGG, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i järnrött och guld, höjd 16 cm

Senare handtag, skador, lagningar

Orientaliskt, Porslin

Mugg i porslin Kina

Budhistorik (3 bud)

78565
78403
78145

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.